دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان:
عید غدیر خم، عید الله الاکبر است
قابل توجه دانشجویان دانشکده زن و خانواده؛
دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه
معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی خبر داد؛
پذیرش دانشجوی بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری
با صدور احکامی از سوی ریاست دانشگاه صورت گرفت؛
انتصاب در معاونت فرهنگی دانشجویی و آموزشی و تحصیلات تکمیلی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان:
رشته تقریب باید در حوزه‌های علمیه شیعه و سنی تدریس شود
یادداشتی از نویسنده رساله برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی؛
«تحلیل روان‌شناختی سیره امام رضا(ع)» با هدف دفاع از اهل‌بیت(ع)

دیدار پروفسور بوگنیار با ریاست دانشگاه

 
تاریخ انتشار: 1398/09/17    

دیدار پروفسور بوگنیار با ریاست دانشگاه

پروفسور مارکوس اشتفان بوگنیار که برای شرکت در نشست علمی «تحولات کلیسای کاتولیک پس از شورای واتیکان دو» در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافته بود، با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور مارکوس اشتفان بوگنیار که روز چهارشنبه 13 آذر 1398 برای شرکت در نشست علمی «تحولات کلیسای کاتولیک پس از شورای واتیکان دو» در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافته بود، با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در این دیدار از تجربیات خود از سفر به کشورهای مختلف و بازدید از نقاط تاریخی منطبق با قرآن هم‌چون صحرای سینا و مشترکات سه کتاب آسمانی قرآن، تورات و انجیل سخن گفت.

وی افزود: هرچه ارتباطات بین مراکز مختلف علمی بین‌المللی بیشتر باشد باز هم کم است. اگر این تعاملات و رفت‌وآمدها با قم افزایش یابد بسیار مثمر ثمر خواهد بود. شهر قم باید متحول شود. ما از پیشگامان این تحول هستیم و باید رفت‌وآمد هیئت‌های علمی ادیان مختلف به شهر قم افزایش یابد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در ادامه گفت: خورشید هیچ‌گاه زیر ابر نمی‌ماند. تبلیغات بر ضد ما بسیار گسترده است. ایران یک حقیقت زنده در تاریخ است. ما صدها قرن سابقه تاریخی داریم. همیشه صبور و مقاوم و پرتحمل مانده‌ایم. به کسی تجاوز نکرده‌ایم بلکه به‌عکس خاک ما را گرفته‌اند ولی ما تحمل کرده‌ایم. ایران در تاریخ خواهد ماند و این دشمنی‌ها هم‌چون کف بر روی آب هستند. من اصلاً نگران این مسئله نیستم. معتقدم آن‌چه باقی می‌ماند، حقیقت است. من به دشمنی‌های احمقانه‌ای که علیه ما می‌شود، لبخند می‌زنم.

پروفسور مارکوس اشتفان بوگنیار نیز در این دیدار گفت: نقاط تاریخی ادیانی محل بسیار مناسبی برای آشنایی و گفت‌وگوی نمایندگان ادیان مختلف است. در حال حاضر در دنیای غرب تبعیض و نگاه منفی بسیاری نسبت به اسلام وجود دارد و به‌خصوص درباره ایران هم نگاه منفی و سوء تفاهم‌های زیادی وجود دارد و تنها راه برای غلبه بر شرایط موجود، این است که مردم با یکدیگر ملاقات و برخورد داشته باشند و از یکدیگر یاد بگیرند.

وی افزود: این که به شهر مقدس قم دعوت شده‌ام برای من امر ویژه‌ای است. چون اولاً یک شهر مقدس است و دوم آن‌که این‌جا جایی بوده که امام خمینی درس خوانده و تدریس کرده است. این برخورد بسیار صمیمانه و دوستانه شما و امیدی که به آینده دارید، ریشه در ایمان قوی شما دارد.

گفتنی است پروفسور مارکوس اشتفان بوگنیار مدیر سفرهای زیارتی کاتولیک اتریش و استاد مؤسسه مطالعات کتاب مقدس دانشگاه اسقفی پاپ بندیکت شانزدهم است.

دکتر احمدرضا مفتاح رئیس دانشکده ادیان و مهدی صالحی مدیر دفتر همکاری‌های بین‌الملل نیز در این دیدار حضور داشتند.


برچسب ها : مارکوس اشتفان بوگنیار, سید ابوالحسن نواب, دانشگاه ادیان و مذاهب, کلیسای کاتولیک, احمدرضا مفتاح, مهدی صالحی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز